Czy po zabiegach odchudzających pojawia się cellulit?
29.09.2023

Wiele osób po zrzuceniu zbędnych kilogramów zauważa u siebie cellulit, którego wcześniej nie było. Jest to zupełnie normalny proces. Oczywiście nie musi on być zauważony u każdego. Ale musimy wiedzieć, że coś takiego może się pojawić i nie powinniśmy się tego bać.

Podczas utraty nadprogramowych kilogramów, nasza skóra traci jędrność, co przyczynia się do powstania cellulitu. Przy procesie odchudzania najpierw pozbywamy się wody w naszym organizmie, która „wypychała” naszą skórę, powodując iż ” pomarańczowa skórka ” nie była widoczna. Dlatego podczas spadku wagi, szczególnie przy pierwszych tygodniach może pojawić się cellulit, najczęściej na pośladkach, czy udach.

Jeśli jest to szybkie zrzucenie wagi, nasza skóra nie będzie miała czasu się zaadoptować do nowych warunków. Dlatego powstanie ” pomarańczowa skóra”. Ważne jest jednak, żebyśmy zadbały o tę skórę. Ponieważ może ona doprowadzić do powstania rozstępów. Których już nie pozbędziemy się tak łatwo, dlatego proponujemy Państwu zabiegi Icoone 2 Laser Med, które pomogą pozbyć się cellulitu podczas procesu odchudzania, ujędrniając naszą skórę. Zapobiegnie to również powstaniu rozstępów w okolicach, gdzie zrzuciliśmy najwięcej kilogramów.