Napięciowe bóle głowy- jak leczyć i zapobiegać
07.11.2023

Bóle głowy to dolegliwość dotykająca ludzi w każdym wieku. Przyczyn jest wiele. A jedną z nich są napięcia mięśniowe.

Ludzie żyją w ciągłym stresie. Najpierw martwią nas oceny i egzaminy w szkole czy na studiach. Potem stresujemy się obowiązkami w pracy, w domu. Do tego dochodzą zmartwienia rodzinne, czy wśród znajomych i przyjaciół. Dużo osób kumuluje ten stres w odcinku szyjnym kręgosłupa i barkach. Powoduje to powstające napięcia mięśniowe, które przeradzają się w uporczywe bóle głowy. Ograniczenie ruchomości odcinka szyjnego. Ból przy obracaniu głowy.

Utrzymujące się i natarczywe bóle głowy powodują:

  • problemy z koncentracją
  • zachwiania równowagi
  • spowolnienie ruchowe
  • nerwowość
  • brak chęci do zrobienia czegokolwiek
  • zaburzenia pamięci.

Najczęstszą przyczyną szyjnopochodnych bóli głowy jest stres. Jednak mogą to być również urazy, zmiany zwyrodnieniowe, czy przeciążenia odcinka szyjnego. W przypadku tych bóli ważny jest tak samo proces leczenia, jak i zapobiegania nawrotom.

Masaż lecznicy, terapia punktów spustowych, masaż Kobido, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśni to metody zarówno zapobiegające, jak i leczące dolegliwości bólowe głowy. Dlatego, gdy poczujemy już początki bólu głowy powinniśmy udać się do fizjoterapeuty w celu wykluczenia tego typu bólu głowy lub zwalczenia go. Profilaktycznie natomiast w celu zapobiegania powinniśmy raz na jakiś czas poddać się masażowi leczniczemu czy Kobido. Nie tylko zapobiegnie bólom głowy, ale także zrelaksuje nasz organizm.