Specjalistyczne wsparcie dla Twojego dziecka w pokonywaniu trudności emocjonalnych, behawioralnych i rozwojowych. W zależności od potrzeb do Państwa dyspozycji mamy specjalistów z zakresu fizjoterapii, terapii integracji sensorycznej, psychologów, logopedów, które poprzez zabawę i sprzyjające otoczenie dostosowują się do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Celem terapii jest poprawa funkcjonowania dziecka w domu, szkole i w relacjach z rówieśnikami, wspierając jego rozwój emocjonalny i społeczny.

Terapia integracji sensorycznej

Terapia dla dzieci z trudnościami w przetwarzaniu bodźców zmysłowych. Skierowana jest do dzieci z zaburzeniami rozwoju, takimi jak autyzm, ADHD, zaburzenia czucia głębokiego czy problemy koordynacyjne. Celem jest poprawa reakcji na bodźce zewnętrzne i usprawnienie funkcjonowania w codziennym życiu. Terapia obejmuje różnorodne ćwiczenia i aktywności, które stymulują i organizują zmysły dziecka, wspierając jego rozwój i zdolności adaptacyjne.

Na terapię składa się diagnoza, opracowanie program terapeutycznego, zajęcia terapeutyczne i współpraca z rodzicami.

Fizjoterapia dziecięca

Specjalistyczna forma terapii skierowana do dzieci z problemami ruchowymi i rozwojowymi. Celem fizjoterapii dzieci jest poprawa funkcji motorycznych, koordynacji oraz ogólnej sprawności fizycznej dziecka. Terapia obejmuje indywidualnie dobrane ćwiczenia i techniki, które wspierają prawidłowy rozwój i pomagają w rehabilitacji po urazach. Dzięki fizjoterapii maluchy zyskują lepszą jakość życia i większą samodzielność.

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna to pomoc dla dzieci z zaburzeniami mowy, języka, komunikacji i połykania. Ma na celu usprawnienie tych funkcji, a także wyeliminowanie wad wymowy i naukę prawidłowej komunikacji.
Celem terapii logopedycznej jest:

  • Usprawnienie artykulacji, czyli sposobu wymawiania poszczególnych głosek.
  • Rozwój mowy, poszerzanie słownictwa, budowanie zdań, poprawa gramatyki.
  • Korekcja wad wymowy, np. seplenienia, dyslalii, jąkania.
  • Wspomaganie komunikacji, nauka alternatywnych i wspomagających sposobów komunikowania się, np. języka migowego.
  • Usprawnienie funkcji połykania, w przypadku zaburzeń połykania.

Na terapię składa się diagnoza, opracowanie program terapeutycznego, zajęcia terapeutyczne i współpraca z rodzicami.

Terapia psychologiczna

Terapia psychologiczna dla dzieci to pomoc psychologiczna udzielana dzieciom w wieku od 0 do 18 lat, które doświadczają trudności emocjonalnych, behawioralnych lub rozwojowych. Może pomóc dzieciom lepiej radzić sobie z problemami, poprawić ich samopoczucie i jakość życia, a także wesprzeć ich rozwój.

Celem terapii psychologicznej dla dzieci są:

  • Zmniejszenie objawów zaburzeń: np. lęku, depresji, nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), zaburzeń zachowania.
  • Poprawa umiejętności radzenia sobie z emocjami: np. złość, smutek, frustracja.
  • Rozwój umiejętności społecznych: np. komunikacja, współpraca, rozwiązywanie konfliktów.
  • Wzmocnienie poczucia własnej wartości: budowanie pewności siebie i samooceny.
  • Poprawa relacji z rodziną i rówieśnikami.

Na terapię składa się na pierwszym spotkaniu w celu zebraniu informacji od dziecka i rodziców, diagnoza, opracowanie program terapeutycznego, zajęcia terapeutyczne i współpraca z rodzicami.

Poznaj opinie klientów
Gorąco polecam to miejsce)).Przyjemna atmosfera, dobre ceny. Specjalne podziękowania dla Pani Barbary, ma Pani "złote" ręce.
Byłam dzisiaj na masażu relaksacyjny ze świecą wykonywanym przez panią Kasię. Rewelacja, polecam każdej kobiecie, która potrzebuje chwili dla siebie. Częste pytania o samopoczucie podczas masażu oraz odpowiedni dobór intensywności masażu świadczy o profesjonalnym podejściu do wykonywane go zabiegu.
Mój kręgosłup chyba nigdy nie czuł takiego relaksu jak po masażu w tym miejscu. Bardzo polecam na rozluźnienie
Pani Basia jest zaangażowana i kompetentna. Super atmosfera, wszystko bardzo profesjonalnie. Na pewno jeszcze tu wrócę. Serdecznie polecam.
Polecam! Bardzo uprzejma p. Kasia, która na każdym etapie masażu dopytuje czy wszystko jest w porządku. Będę wracać :) brakowało takiego miejsca z icoone w tych okolicach!
Rewelacyjne miejsce! Serdecznie polecam to miejsce!
Jesteś zainteresowany ofertą? Zarezerwuj wizytę!